please wait, site is loading

Biyografi

Cansel Elçin Kimdir ?

CANSEL ELÇİN BİYOGRAFİ; 1973 yılında İzmir Tire’de doğdu. 9 yaşında ailesiyle birlikte Fransa-Paris'e yerleşti. İlk ve orta eğitimini Paris'te tamamladı. Fransa'nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent'den mezun oldu. Ecole Florent'ten sonra John Strasberg ve Jack Garfein’den sinema ve tiyatro dersleri aldı. Fransa’da pek çok dizi ve tiyatro oyununda yer aldı.

Ferzan Özpetek’in Fransa’da çekimlerini gerçekleştirdiği Haremsuare adlı filminin kamera arkasında çalıştı. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu'nun teklifi ile Kırık Kanatlar adlı dizi için Türkiye’ye gelen oyuncu, sanat hayatını Türkiye’de sürdürmeye başladı. Hemen ardından Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde başrolü üstlenen Cansel Elçin, Küçük Kıyamet adlı sinema filmi ile Türk sinemasına adım attı. Birçok dizi ve sinema filminde başrol olarak yer alan Elçin, Frankenstein oyunuyla ilk kez Türk tiyatro seyircisinin karşısına çıktı.

Oyunculuğun yanı sıra Kampüste Çıplak Ayaklar filminin yönetmenliğini yaptı. Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı 2. film olan Melekleri Taşıyan Adam, Hindistan’da düzenlenen Nashik Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film, Bulgaristan’da düzenlenen Burgas Film Festivali’nde En İyi Seyirci ödüllerini aldı.